Özgür Blogger

2 Haziran 2013 Nilüfer’de Protesto Yürüyüşü

Dünkü protesto yürüyüşünden sonra bugün de Nilüfer’de Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda bir yürüyüş gerçekleşti. Saat 19.00′da Acıbadem Hastanesi önündeki kavşakta buluştuk. Bizim ekip dört kişiydi.

Bu seferki grupta yaş ortalaması baya düşüktü, hatta %90′ı 30 yaş altı desem yanlış olmaz herhalde. Grubun yaş ortalamasının düşüklüğü grubun sloganlarına ve enerjisine yansıdı. Durup durup zıpladık, “zıplamayan AKP’li olsun” dedik. :) Tahminimce 40 bin civarında insan vardı.

nilüfer_direniş

Yürüyüş başladığında yağmur çiseliyordu. Kenardan alkışlayıp destek veren esnafa sloganlarla bayrak astırıldı, sonra bayrak asanlar alkışlandı. Starbucks önünde herkes yuhlayarak tepki gösterdi. Bu tepki boykota dönerse zaten yeni açılmış olan Starbucks yakın zamanda kapanır.

Bulvarın yarısını geçtikten sonra çılgın bir sağanak yağmur başladı. Yerimizden kıpırdamadık, sloganlarımıza devam ettik. Donumuza kadar ıslanmasak da onun bir alt seviyesinde ıslandık. :)

nilüfer_direniş2

Popüler sloganlar genel olarak önceki yürüyüş ile aynıydı ama bazı sloganlar da atıldı. Bunları buraya yazmıyorum ki başım derde girmesin. ;)

FSM Bulvarı’nın sonuna ulaşılıp da U dönüşü yapılınca (saat 21.00 civarı) biz artık görevimizi tamamladığımızı düşünüp gruptan ayrıldık çünkü her yerimiz ıslanmıştı ve yağmur da sabit bir şiddette devam ediyordu.

Bu yazıyı yazdığım sırada (saat 22.00) yağmur tekrar hızlandı ama yürüyüş ve protestolar devam ediyordur tahminimce.

Notlar

  • Bütün bulvar boyunca en büyük bayrak ve en büyük Atatürk posterini asan yer Nova Dershanesi’ydi.

Bursa Nova Dershanesi

Bursa Nova Dershanesi

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.