Özgür Blogger

Hakkında

1981 yılının baharında doğmuşum. Okula başlamadan çok önce okumayı söktüm, o zamandan beri okumayı seviyorum. Yazmayı ise hiç sevmiyordum, ta ki 1992’de hayatıma bir bilgisayar girene kadar. Meğerse ben düşündüklerimi yazmayı çok seviyormuşum ama kalemle yazmayı sevmiyormuşum.

Hayatımda olan biteni kayda geçirmeyi seviyorum. 1993’ten 1999’a kadar aralıklı olarak elektronik ortamda günlük tutuyordum. 1999 yazında (blog falan nedir bilmezken) çevremde gözlemlediklerimi bolca yorum katarak yazıya döküyordum, bunları da e-posta ile arkadaşlarıma gönderiyordum. Teknik olarak olmasa da işlev olarak blog yazıyormuşum, haberim yokmuş. :) Bir araya geldiğimizde yazdıklarım hakkında konuşuyorduk (interaktif yorum), çok eğlenceliydi.

2009 yılında blog yazmaya başladım. Çok güzel, cesaretlendirici yorumlar aldım (hala da alıyorum – teşekkürler). Benden ilham alıp blog yazmaya başlayan arkadaşlarım oldu, maalesef devam ettiren olmadı. Ben de aralıksız yazdığımı söyleyemem, uzun aralar verdiğim oldu ama işte halen devam ediyorum.

İzmirliyim, hayatım Balçova ile Karaburun hattında geçiyor. Makine mühendisiyim (Ege Üniversitesi, İzmir), işletme yüksek lisansım var (Macquarie University, Sydney), iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyım, insan kaynakları uzmanlığı sertifikam var (Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul). 10 yıl bordrolu bir beyaz yakalı olarak çalıştıktan sonra özgür ruhuma daha fazla söz geçiremedim ve işten ayrıldım. Şimdi kendi işini yapan bir işletmeciyim.

Otomobilleri, bisikletleri, basketbolu, doğayı, sinemayı, interneti, fotoğrafçılığı, teknolojiyi, mizahı, karikatüristleri, birayı, tekilayı, gün batımını, dalga sesini, İzmir’i, Karaburun’u, Sydney’i, Fenerbahçe’yi, arkadaşlarımı, denizi, yüzmeyi ve gezmeyi seviyorum. :)

Kodlama, kayak ve rüzgar sörfü öğrenmeye çalışıyorum.

Hakkımda daha fazla bilgi gerekirse şu linkler işe yarayabilir:

about.me Profilim
goodreads Profilim
Linkedin Profilim
Medium Profilim
Spotify Profilim
Strava Profilim

Bana her konuda yazabileceğiniz e-posta adresim: ozguraksoy@gmail.com

Blogumu okuduğunuz için teşekkürler.

If everyone is thinking alike, then somebody isn’t thinking. – George S. Patton

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.