Özgür Blogger

Hakkında

1981 yılının baharında doğmuşum. Okula başlamadan çok önce okumayı söktüm, o zamandan beri okumayı seviyorum. Yazmayı ise hiç sevmiyordum, ta ki 1992’de hayatıma bir bilgisayar girene kadar. Meğerse ben düşündüklerimi yazmayı çok seviyormuşum ama kalemle yazmayı sevmiyormuşum. (El yazım da gayet okunaklı ancak çirkindir.)Özgür

Hayatımda olan biteni kayda geçirmeyi seviyorum. 1993’ten 1999’a kadar aralıklı olarak elektronik ortamda günlük tutuyordum. 1999 yazında (blog falan nedir bilmezken) çevremde gözlemlediklerimi bolca yorum katarak yazıya döküyordum, bunları da e-posta ile arkadaşlarıma gönderiyordum. Teknik olarak olmasa da işlev olarak blog yazıyormuşum, haberim yokmuş. :) Bir araya geldiğimizde yazdıklarım hakkında konuşuyorduk (interaktif yorum), çok eğlenceliydi.

2009 yılında blog yazmaya başladım. Çok güzel, cesaretlendirici yorumlar aldım (hala da alıyorum – teşekkürler). Benden ilham alıp blog yazmaya başlayan arkadaşlarım oldu, maalesef devam ettiren olmadı. Ben de aralıksız yazdığımı söyleyemem, uzun aralar verdiğim oldu ama işte halen devam ediyorum.

İzmir Balçovalıyım, Bursa Nilüfer’de yaşıyorum. Makine mühendisiyim, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. Türkiye’nin birçok konuda lider olan otomobil fabrikasında çalışıyorum. Halen devam ettirmiyorum ancak İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce yeminli tercümanım.

Otomobilleri, futbolu, basketbolu, kanyon yürüyüşlerini, sinemayı, interneti, fotoğrafçılığı, teknolojiyi, mizahı, karikatüristleri, birayı, tekilayı, gün batımını, İzmir’i, Sydney’i, Fenerbahçe’yi, arkadaşlarımı, denizi, yüzmeyi, gezmeyi, yazları ve kızları seviyorum. :)

Kayak ve rüzgar sörfü öğrenmeye çalışıyorum.

Bana ait iki blog daha var:
İzmir Daily Photo (http://izmir-daily-photo.blogspot.com): Güzel İzmir fotoğrafları paylaştığım bir blog. Artık pek güncellemiyorum ama güzel bir arşiv oluştu.
Sevdiğim Karikatürler (http://sevdigimkarikaturler.wordpress.com): Uykusuz, Penguen ve Naber dergilerinden sevdiğim karikatürleri paylaştığım blog. Benzerlerinden farkı; karikatürün içindeki tüm metinleri ben de metin olarak giriyorum. Böylece aradığınız bir karikatürü daha kolay bulabiliyorsunuz.

Hakkımda daha fazla bilgi gerekirse şu linkler işe yarayabilir:

Linkedin Profilim
about.me/ozgur.aksoy

Bana her konuda yazabileceğiniz e-posta adresim: ozguraksoy@gmail.com

Blogumu okuduğunuz için teşekkürler.

If everyone is thinking alike, then somebody isn’t thinking. – George S. Patton

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir