Özgür Blogger

Umut Sarıkaya’dan Yeni Dergi: Naber

En sevdiğim karikatüristlerden Umut Sarıkaya uzun süredir kurucularından olduğu Uykusuz dergisinde yazmıyor ve çizmiyordu. Uzun süreden kastım; aylardır. Ne dergide, ne de internette falan nereye kaybolduğuyla ilgili bilgi bulamayıp herkes gibi ben de meraklandım.

naber_çıktı_aldınız_mı

Uzun süreli yokluğunun sebebi ortaya çıktı: Naber isminde yeni aylık bir mizah dergisi çıkardı. Şimdilik derginin tek yazarı ve çizeri kendisi. Derginin “Editörden” köşesinde dergiyi altı yıl önce duyurduğunu ancak son üç ay içinde hazırladığını yazmış. Espri mi gerçek mi bilmiyorum. Ben böyle ayrı bir dergi çıkaracağına dair ciddi bir duyuru hatırlamıyorum.

Hiçbir sayısını kaçırmadan takip ettiğim haftalık Penguen ve Uykusuz dergilerine şimdi bir de aylık Naber eklendi. Bir Umut Sarıkaya fanı olarak bu Naber’in de hiçbir sayısını kaçıracağımı sanmıyorum. İnşallah uzun ömürlü olur.

İzmir'de yaşayan Atatürk benzeri elektrikçi

İzmir’de yaşayan Atatürk benzeri elektrikçi

Derginin fiyatı: 7 TL
52 sayfa

Şimdilik dergini bir websitesi veya blogu yok. Hatta twitter hesabında tek iletişim kanalının twitter olduğu, diğer paylaşımların fan sayfalarından yapıldığını yazmışlar.

 

1 Yorum

  1. Pingback: Mizah Dergileri Serüvenim – Özgür Blogger

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.