Özgür Blogger

İsrail Dergisinde Fotoğrafım Yayınlandı

Sık güncellemesem de benim İzmir fotoğrafları paylaştığım bir blogum var. Her gün bir İzmir fotoğrafı yayınlıyorum. Birkaç hafta önce İsrail’deki bir derginin çalışanından mail aldım. İzmir’le ilgili hazırlayacakları bir makalede fotoğraflarımdan birini kullanmak istediklerini yazmış, izin istemiş. Ben de fotoğrafı çekenin adını da belirtmek şartıyla kullanabileceklerini söyledim. Bir de yayınlandığında bana da haber vermesini rica ettim.

Tekrar bir mail geldi, derginin ilgili sayfasını göndermişler. Balçova’dan, bizim evden İzmir Körfezi ve Çiğli’yi çektiğim bir fotoğrafı yayınlamışlar. O kadar küçültmüşler ki aslında İzmir hakkında hiçbir fikir vermiyor.

israil_dergi

İbranicede latin harfleri bile kullanılmadığından ne yazdığı hakkında hiçbir fikrim yoktu. İsrailli bir arkadaşımdan kısaca çevirmesini istedim. İzmir’e yapılacak olan toplu konut yatırımından bahsediyormuş. İlk etapta kaç tane, daha sonra kaç tane yapılacağından bahsediliyormuş. Galiba fiyatlarından da bahsediliyormuş.

Derginin ilgili sayfası şu adreste: http://bit.ly/aj2YA0

Sayfanın en altında fotoğrafı ve fotoğrafın da altında benim adımı görebilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafın benim blogumdaki orijinal hali de bu adreste: http://izmir-daily-photo.blogspot.com/2010/03/cigli-view-from-balcova.html

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.