Özgür Blogger

Mudo CRM Örneği

Bütün kış boyunca gözüme kestirdiğim ama fiyatı bütçemi aşan bir pantolon vardı Mudo’da. Mudo’ya her gittiğimde indirime girmiş mi diye bakıyordum.

Nihayet birkaç hafta önce Korupark Mudo’da fiyatının indiğini görüp hemen atladım. Bana uygun bedeni kalmamış! Pantolonun etiketinin fotoğrafını çekip anneme gönderdim, o da Agora Mudo’da sordu, orada da bana uygun bedeni yoktu. Nerede bedeni varsa getirmelerini istedim, indirim sezonunda bu hizmeti vermiyorlarmış.

1mudo_logo

Bursa’dan İzmir’e giderken eğer zamanım kısıtlı değilse mutlaka Susurluk’taki mağazalara uğrarım. Susurluk’taki Mudo’da da pantolonun bedenlerine baktım, bütün bedenler vardı, benim beden hariç!

Hazır indirim varken başka şeyler de baktım. Farklı farklı ürün tiplerinde birkaç şey beğendim ama nasıl bir şanssızlıksa baktığım hiçbir ürünün bana uygun bedeni kalmamıştı. Ben de isyanımı twitter’da yükselttim:

Bunun üzerine Mudo’dan twitime yanıt geldi:

Biraz yazışma ve konuşmadan sonra ürünü Adana’daki bir mağazadan istediğim mağazaya (Agora) gönderdiler. Pantolonun geldiğine dair telefonla bilgi verdiler. Ben de gidip aldım.

Mudo müşteri hizmetleri biriminin (onları mention etmediğim halde) twitimi yakalayıp benimle iletişime geçmesi, sonrasında bir şekilde bana istediğim ürünü bulmaları hoşuma gitti. Kimin gitmez ki? Güzel bir CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) sistemleri olduğunu düşünüyorum.

Tabii en baştan “indirimli ürünlerde başka mağazadan transfer yapmıyoruz” kuralına gerek var mı, bunu değerlendirmeleri gerekiyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.