Özgür Blogger

Gezi Olayları Karikatürleri

Gezi olaylarının en belirgin özelliklerinden biri eylemcilerin kullandıkları mizahtı. Mizah, eylemciler için o kadar büyük bir silahtı ki önceki yüzyıldan kalma kişilerden oluşan hükümet, olayların başından sonuna kadar saçmalamak durumunda kaldı.

Bunun en güzel örneklerinden birine daha eylemlerin ilk günlerinde tanık olduk. Başbakan her zaman yaptığı gibi ilk iş olarak mağduriyet tiyatrosuna sarıldı ve eylemcilere “madem haksızlıklara karşı bu kadar duyarlısınız, 28 şubat sürecinde neredeydiniz” diye sordu, yaş ortalaması 21 olan eylemcilerden net bir yanıt geldi: “Kreşteydik.

karanfil

Tabii asli görevleri mizah olan mizah dergileri de üstlerine düşeni yerine getirdiler ve olayları kendi bildikleri yöntemle kayda geçirdiler. Penguen ve Uykusuz dergilerini ilk çıktıkları tarihten beri kesintisiz takip ettiğimi her fırsatta belirtiyorum ama Gezi olaylarının ilk haftasında olduğu kadar hiçbir zaman merakla beklememiştim bu dergileri.

Gezi olaylarını konu alan karikatürleri tarayıp bunları bir grup haline getirdim ve sevdiğim karikatürleri paylaştığım blogumda #direngezi etiketiyle paylaştım. Bu karikatürleri görmek için;

1- http://sevdigimkarikaturler.wordpress.com adresine giderek sağ taraftaki etiketlerden #direngezi‘ye tıklayabilirsiniz.

2- ya da direkt olarak şu linke tıklayabilirsiniz: http://bit.ly/gezimizah

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.