Özgür Blogger

Delize – Immigration (Göç)

Renault’nun yeni Clio modeli olan Clio 4’ün Türkiye’de üretilme olasılığına karşı Fransa’da hükümet ve basın ayağa kalktı. Renault, üretim maliyetinin Fransa’ya göre daha düşük olduğu Bursa’da üretim yapmayı planlarken, Paris’in kuzeyindeki Flins fabrikasında sendika, üretimin Türkiye’de yapılmaması için elinden geleni yapıyor. (Basın)

"-Vous pouvez immigrer et venir travailler chez nous." (Renault Turquie) "- Buraya göç edebilir ve bizde çalışmaya gelebilirsiniz." (Renault Türkiye)

” – Vous pouvez immigrer et venir travailler chez nous.” (Renault Turquie)
” – Buraya göç edebilir ve bizde çalışmaya gelebilirsiniz.” (Renault Türkiye)

Karikatürdeki fesli Türk karakteri sevimli olduğu için beni rahatsız etmedi, sol taraftaki cami de aynı şekilde güzel. Ancak sağ tarafta kalan çarşaflı kadınlar, ekonomi konulu bir karikatürde bile hala başka mesajların verilmeye çalışıldığını gösteriyor. Ben bu karikatüristi tanımıyorum ama Türkiye’de sokaklarda kara çarşaflıların değil, modern giyimli insanların dolaştığını biliyordur. Belki Türkiye’de bulunmuştur bile.

Mart 2015 güncellemesi: Karikatür, Yahoo France’da yayınlanmıştı ancak kaldırılmış, o yüzden ben de linki buradan kaldırdım.

1 Yorum

  1. Pingback: Delize – Productions Locales (Yerli Üretimler) | Özgür Blogger

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.