Özgür Blogger

Şike Konusunda Açık Bir Mektup

Bilmeden, etmeden, okumadan, öğrenmeden ağzından şikeyi düşürmeyen arkadaşlarıma açık mektup. Başlıkta “şike konusunda” yazsam da aslında konu “adalet”.

Sevgili arkadaşım,

Bunlar montajdır” diyen, “değilse bile inanmam” diyen, “başbakanımız asla haram yemez” diyen AKP seçmenine gülüyor ve acıyorsun,

Vatansever gazeteci ve subayları hapse tıkmak için uydurulan saçma delillere isyan ediyorsun,

Aynı polislerin, aynı savcıların işin içinde olduğu durumda Fenerbahçe yönetiminin silahlı suç örgütü kurduğuna, karşısında şike yaptığı iddia edilen bir takım yokken, hiçbir delil yokken Fenerbahçe’nin kendi kendine şike yaptığına inanmak istiyorsun, bir de üstüne Fenerbahçelilerin adalet taleplerini küçümsüyorsun,

Sırf hastalıklı Fenerbahçe karşıtlığın yüzünden ölçmeden tartmadan “şikeee” diyorsun, aslında çocuk gibi “adalet yerini bulmasa da olur, bana ne bana ne” demiş oluyorsun.

Senin bu tutumun Fenerbahçe’yi ülkenin ana muhalefet kurumu haline getiriyor (ki bence Türkiye için tehlikeli bir durum).

1 milyon Fenerbahçeli'nin "Adalete Fener Yak" sloganıyla Anıtkabir'e yürüyüşü

1 milyon Fenerbahçeli’nin “Adalete Fener Yak” sloganıyla Anıtkabir’e yürüyüşü

Bence bu işte bir gariplik var.

Ya sen de içinde gizli bir dünyadan kopuk seçmen profili (hüloooğğ) gizliyorsun, ya da “takım tutar gibi” bir adalet anlayışı istiyorsun (ki bu da seni yandaş yapar).

Ben Fenerbahçeli olmasaydım da bu konuda görüşüm aynı olurdu. Hiçkimse suçsuz yere ceza çekmemeli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.