Özgür Blogger

Blog Yazarlarının Oyak-Renault Ziyareti

3-4 ekim haftasonu Kemal Bursa’ya ziyarete geldi. Ben de Bursa’yı ilk kez gören herkesi yaptığım gibi (içinden geçmek görmek sayılmaz) Kemal’i de fabrikanın önüne götürüp şöyle dışarıdan fabrikayı mümkün olduğunca gösterdim, tanıttım. Hemen daha feribot iskelesinden Bursa’ya yeni dönüyorduk, o yüzden cumartesi sabahıydı.

4 ekim pazar akşamı Kemal’i yolcu edip eve dönünce Twitter’da Erdil Yaşaroğlu’nun mesajını ve fotoğraflarını gördüm. Selçuk Erdem ve Kaan Sezyum’la birlikte fabrika gezdiklerini yazıp birkaç fotoğraf koymuş. Fabrikanın ismini vermemiş ama fotoğraflara bakınca Oyak-Renault olduğunu hemen anladım. Şaşırdım tabii.

fluence3lusu

Biraz arama yaptıktan sonra olayın ayrıntılarını öğrendim. 3 ekim cumartesi günü, Renault Fluence’ın tanıtımı amacıyla Erdil Yaşaroğlu, Selçuk Erdem, Kaan Sezyum’la birlikte “bir otobüs dolusu” blog yazarının fabrikaya davet edildiğini öğrendim. Hem üretim ve montaj hatlarını gezmişler, hem de “Fluence Bir Blog Olsa” çalışması yapmışlar. Fluence için bir blog oluşturulmuş (http://www.fluencebirblogolsa.com) ve bunun temelleri de o gün atılmış. Böyle bir aktiviteden haberim olsaydı, en azından Kemal’le birlikte hayranı olduğumuz bu üç kişinin ellerini sıkmak için fabrikaya giderdik biz de. Neyse artık…

fluence_bir_blog_olsa

Oyak-Renault’nun sosyal medyanın önemini kavrayıp sosyal medya odaklı bir çalışma yapması çok güzel. Katılan blog yazarları da bu organizasyondan ayrıntılı olarak bahsetmişler tabii. Bir ziyaretçi gözüyle blog yazarlarının övgü ve hayranlık içeren yazılarını okuyunca gururlandım. Benim deşip bulabildiklerim bunlar:

Gazanya – http://blog.gazanya.com/renault-fluence-blog-olacak
Gazanya – http://blog.gazanya.com/renault-fluence-blogger-etkinligi
Yicit – http://www.yicit.com/2009/10/renault-fluence-blogger-etkinligi
H. Cihan Salim – http://tinyurl.com/yk8lyra
Elma+Alt+Shift – http://elmaaltshift.com/2009/10/05/fluence-bir-blog-olsa
Elma+Alt+Shift – http://elmaaltshift.com/2009/10/15/fluence-bir-blog-olsa-oylamasi
Oto Blog – http://www.otomotiw.com/yeni-renault-fluence-i-bursada-inceledik.html
Sunipeyk – http://www.sunipeyk.com/renault-turkiye-blogger-daveti
Sosyoblog – http://www.sosyoblog.org/renault-blogger-daveti

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.